Sykkelen ble vist fram for å vise hvor viktig det er at kjøretøyer og trafikksystem blir designet på en enheltig måte slik at feilhandlinger og ulykker unngås. Når hjulet på sykkelen svinger til høyre idet styret svinges til venstre, blir det umulig å holde balansen dersom man ikke har trent på forhånd. Hva om en bilprodusernt hadde byttet om plasseringen av bremsepedalen og gasspedalen?
CIENS var representert på Forskningstorget i Oslo med et telt på 100 kvadratmeter under mottoet ”Flere tanker i hodet”. Dagens store miljøutfordringer krever at forskere med ulik fagbakgrunn samarbeider.
Forskningstorget i Oslo er det største enkeltarrangementet under Forskningsdagene - en forskningsfestival som finner sted over hele landet i slutten av september hvert år.
Se flere bilder fra arrangementet på CIENS hjemmeside.