Dette fremkommer i en rapport som Transportøkonomisk institutt har laget på oppdrag fra Telemark fylkeskommune og Vestfold fylkeskommune.
Rapporten gir en beskrivelse og vurdering av hvordan de to fylkeskommunene Vestfold og Telemark samarbeider med Statens Vegvesen Region Sør (SVRS) og Vestviken kollektivtrafikk (VKT) med hensyn til bestillingsfunksjonen, kontroll- og rapporteringsfunksjonen og samordningsfunksjonen.
Det foreligger informasjonsasymmetri mellom fylkeskommunenes samferdselsenheter som bestillere og henholdsvis Statens Vegvesen Region Sør og Vestviken kollektivtrafikk som utførere. I mange tilfeller har ikke de to fylkeskommunene tilstrekkelig kompetanse og ressurser til å vurdere og å overprøve de faglige vurderingene som kommer fra de to samarbeidspartnerne, for eksempel om effekter av budsjettmessige endringer.
Du er her
- > Fylkeskommuner bør styrke kompetansen
Fylkeskommuner bør styrke kompetansen
Mangel på kompetanse svekker fylkeskommunenes samordningsfunksjon og muligheter for omprioriteringer i samferdselspolitikken. Dette får økt betydning når fylkeskommunen får ansvar for de øvrige riksveiene og dermed en utvidet rolle på samferdselsområdet.
Siste nytt
- Elektriske tunge kjøretøy er mest klimavennlige på veien
- De fleste elbilister reiser som før etter stengingen av kollektivfelter
- Mer miljøvennlig fly-drivstoff gir lavere CO2-utslipp enn utbygging av Nord-Norgebanen
- Automatiserte kjøretøy vil utfordre det tradisjonelle transportsystemet
- Maskinlæring kan forutse reisemønstre